RMG 9. M
...Men
 
...Ltogatink
Induls: 2007-08-15
 
...Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Elfelejtettem a jelszt
 
...Logo

 

RMG 

 
| Hzirend

...Hzirend

A RADNTI MIKLS KSRLETI GIMNZIUM S LTALNOS ISKOLA
HZIRENDJE

Az iskola hzirendje llaptja meg a jogszablyban meghatrozott tanuli jogok gyakorlsval s ktelessgek teljestsvel, az iskolai tanuli munkarenddel, a tanrai s tanrn kvli foglalkozsok rendjvel, az iskola helyisgei s az iskolhoz tartoz terletek hasznlatval, valamint a tanuli jogviszonnyal sszefgg egyb, jogszablyban meghatrozott krdssel kapcsolatos szablyokat. A kzoktatsrl szl 1993. vi LXXIX. tbbszr mdostott trvny, a tanknyvpiac rendjrl szl 2001. vi XXXVII. trvny, a nevelsi-oktatsi intzmnyek mkdsrl szl a 30/2004. OM rendelettel mdostott 11/1994. MKM rendelet s a tanknyv nyilvnts, a tanknyvtmogats, valamint az iskolai tanknyvellts rendjrl szl 23/2004. OM rendelet alapjn a Radnti Mikls Ksrleti Gimnzium s ltalnos Iskola neveltestlete a kvetkez hzirendet fogadja el:

I. A tanuli jogok gyakorlsnak s ktelessgek teljestsnek
ltalnos szablyai

1) A hzirend elrsait az iskola tanulira szorgalmi idben s tantsi sznetben egyarnt alkalmazni kell, a beiratkozstl a tanuli jogviszony megsznsig.

2) A tanul jogainak s ktelessgeinek gyakorlsval kapcsolatban tjkoztatst krhet az iskola vezetitl, pedaggusaitl, tanuli gyintzssel kapcsolatos krdsekben az iskolatitkrtl.

3) A tanul jogainak srelme miatt panasszal fordulhat a Diknkormnyzathoz, az Iskolaszkhez, osztlyfnkhez vagy az iskola igazgatjhoz, aki gondoskodik a panasz kivizsglsrl, a srelem orvoslsrl.

4) A tanul ktelezettsgeinek vtkes megszegse esetn a szaktanr, osztlyfnk vagy az iskola igazgatja vele szemben a hzirendben meghatrozott fegyelmez intzkedst alkalmazhat, slyos ktelezettsgszegs esetn fegyelmi eljrst kezdemnyezhet, illetve indthat.

5) A krokoz ltal az iskolnak – bizonythatan szndkosan vagy gondatlansgbl – okozott brminem krt meg kell trtenie. Az szlelt krokozst azonnal jelentenie kell a szaktanroknak.

6) A tanul a diknkormnyzathoz fordulhat rdekkpviseletrt. Az rdekkpviselet elltsnak szablyait az iskolai diknkormnyzat szervezeti s mkdsi szablyzata hatrozza meg.

7) A tanul csaldja anyagi helyzettl fggen, krelemre ingyenes vagy kedvezmnyes tkezsben rszeslhet, s egyb, jogszablyban meghatrozott kedvezmnyeket vehet ignybe, ezek ignybevtelnek mdjrl az intzmny ifjsgvdelmi felelse ad felvilgostst.

II. Iskolai munkarend

1) A tanulknak a mindenkori els tantsi rjuk eltt legalbb 5 perccel mr az iskolban kell tartzkodniuk.

2) A tantsi rk rendje:   

1. ra 7:30 -  8:15
2. ra 8:25 -  9:10
3. ra 9:20 - 10:05
4. ra 10:25 - 11:10
5. ra 11:20 - 12:05
6. ra 12:15 - 13:00
7. ra 13:10 - 13:55
8. ra 14:05 - 14:50

 A korn jvk szmra reggel 7 rakor kinyithatk az osztlytermek a teremnyitsi rendnek megfelelen.

A tantsi napot kezd, ill. befejez rk sszevontan is tarthatk, de idtartamuk akkor is 2x45 perc.

3) Az udvari kapuk nyitsnak rendje:                                                

06:30 - 07:30                       
12:05 - 12:30                       
13:00 - 13:30                       
13:45 - 14:30                       
14:45 - 15:10

4) A tanrk kztti sznetek a felfrisslst szolgljk. A tanrok ezt a jogot ktelesek tiszteletben tartani. A dikok kulturlt magatartsa alapfelttele annak, hogy tevkenysgkben ne zavarjanak msokat. A folyoskat s a lpcsket a kzlekeds szmra szabadon kell hagyni. Lpcsn, fldn, ablakprknyon, raditoron lni tilos!

5) A tanra eredmnyessgt minden tanul fegyelmezett aktivitssal segtse! Az ra rendjt zavarkat a tanr figyelmezteti. Ismtelt rendzavars esetn a szaktanr szaktanri figyelmeztetst ad, melyet a haladsi naplba s az ellenrzbe is bevezet. Slyosabb esetben az osztlyfnkhz vagy az igazgathoz ksri a tanult az ra vgn. 

6) Becsengets utn a tanulk helykn lve, csendben vrjk az rra rkez tanrt, akit az osztlyba lpsekor felllssal kszntenek.

7) A fizikai, a kmiai, a biolgiai laboratriumban s eladban, a fldrajzi eladban, valamint a szertrakban, az nek, a szmtstechnika szaktanteremben a tanulk csak az rt tart tanrral egytt tartzkodhatnak. Ezrt az e termekben tartand rk eltt a tanulk becsengetskor a terem eltt, a folyosn sorban llva, csendben vrjk az rra rkez tanrt. Az egyb csoportbontsos rk esetn is a tanulk az rakzi sznetekben keresik meg a terembeosztsban rgztettek szerinti tantermet, de becsengetskor mr a teremben tartzkodva, csendben vrjk az rt tart tanrt.

8) A testnevels rk eltti, alatti s utni teendkre vonatkozan mindenkor a testnevel tanrok utastsai a mrvadk.

9) Kicsengets utn a tanr utastsra elhagyjk az eladtermet, illetve a kvetkez ra tantermben vrjk a becsengetst, gyelve a tanterem tisztasgra.

10) A tanulkkal napi maximum 2 tmazr irathat, egy httel elre bejelentve. Ez all kivtelt kpeznek a svban oktatott nyelvek. A svban oktatott nyelvekre a mennyisgi korltozs nem vonatkozik

11) Tantsi napon, az utols tantsi ra befejezsig az intzmny terlett a tanulk csak engedllyel hagyhatjk el. Az eltvozsra rsbeli engedlyt az osztlyfnk, az igazgat vagy az igazgathelyettest tudtval az iskolatitkr adhat, aki a tvozs idpontjt s okt a kilpsi engedlyre rvezeti. A mulaszts igazolsa csak a kilpsi engedllyel egytt rvnyes.

12) A nevelket a tanulk rakzi sznetekben gy kereshetik fel, hogy kihvjk ket a tanri szobbl. Tanul a tanri szobban nem tartzkodhat!

13) A tanuli gyintzs a titkrsgon trtnik a 3. ra utni nagysznetben, vagy az utols tantsi ra befejezse utn, illetve az iskolatitkrral egyeztetett idpontban.

14) Az iskolaorvosi rendels az iskola rendeljnek ajtajn kifggesztett idpontokban van.

15) A tanulk nagyobb rtk kszert az iskolban ne viseljenek, nagyobb pnzsszeget, egyb, nagyobb rtket kpvisel dolgot ne hozzanak az intzmnybe, rtkeiket ne hagyjk rizetlenl. Ezen eltnt trgyakrt az iskola nem vllal felelssget.

16) Hirdetsek az iskolban csak a kijellt parafatblkon helyezhetk el. Hirdetseket csak az igazgatsg engedlyvel, blyegzvel elltva lehet kifggeszteni.


III. Helyisgek, berendezsi trgyak, az iskolhoz tartoz terletek hasznlatnak rendje

1) Kerkprt, kismotort a tanulk az udvaron csak a kijellt helyen s csak lezrva tarthatnak.

2) Az iskola tanuli az iskola knyvtrnak, sportltestmnyeinek szmtstechnika tantermeinek hasznlathoz kapcsold jogaikat az els tanv megkezdstl tanuli jogviszonyuk megsznsig gyakorolhatjk. Az iskolai knyvtr mkdsi rendjt az iskola szervezeti s mkdsi szablyzata tartalmazza. A nyitva tarts s a klcsnzs rendje s ideje a knyvtrban ki van fggesztve.

3) A szmtstechnika termek tanrn kvli hasznlatnak szablyait az iskola szmtgp hlzatnak hasznlati szablyzata tartalmazza.

4) A tanulk a knyvtr folyirat olvasjban sajt kltsgkre fnymsolhatnak a knyvtr nyitvatartsi idejben.

5) A menzn a tanulk csak menzajegy leadsa ellenben ebdelhetnek 11: 45-tl 15:00 rig. A tanulk tskjukat s kabtjukat a menza elterben erre kijellt helyre ktelesek tenni. Ktelesek tovbb a tlalpult eltt a msodik ablakig sorba llni, amennyiben tbben vannak, az eltrben kell vrakozniuk addig, amg a tlalpult eltti sor cskken.

IV. A tanrai, tanrn kvli foglalkozsok s az rakzi sznetek rendje

1) Ha az iskola rendezvnyt, megemlkezst, nnepsget tart, a munkarendvltozsrl az osztlyfnk elre tjkoztatja a tanulkat.

2) A tanulnak pontosan kell megjelennie a tantsi rkon. Aki becsengets utn rkezik a foglalkozs helysznre, annak a ksst, aki nem jelenik meg a tanrn, annak a tanrrl val tvolmaradst a Hzirend tanuli mulaszts fejezetben foglaltak szerint igazolnia kell.

3) Az rakzi sznetet a tanulk a folyoskon, a bf elterben, illetve j id esetn az udvaron tlthetik el.

4) Amennyiben a tanulknak rarend szerinti lyukasrjuk van, azt a knyvtr folyirat olvasjban, vagy a fldszinti pihenkben tlthetik el.

5) A tants befejezse utn a tanulk az iskolban csak szervezett, pedaggus ltal vezetett, illetve felgyelt foglalkozson vehetnek rszt. Az iskola ves munkatervben nem szerepl osztlyrendezvnyeket, tanrn kvli foglalkozsokat csak az igazgat elzetes engedlyvel lehet tartani.

6) A tanrn kvli foglalkozsok rendje eltr rendelkezs hinyban a kvetkez:

- tanulszoba, szakkr, tehetsggondozs, korrepetls, rettsgi elkszt, nekkar, sportkr, tmegsport a rsztvevkkel egyeztetett idpontban, az intzmny nyitva tartsi idejn bell brmikor szervezhet, ha a foglalkozs tantsi rval nem tkzik; s annak helyt s idejt az iskolai teremrarendbe az igazgatsgon bejegyeztettk

-egyb osztlykeretben szervezett foglalkozs, iskolai rendezvny elre egyeztetett idpontban legksbb 2100 rig tarthat, ettl egyedi esetekben, igazgati engedllyel lehet eltrni.

V. Vd, v elrsok

1.) Minden tanul ktelessge, hogy:

-   vja sajt s trsai testi psgt, egszsgt,

-   elsajttsa s alkalmazza az egszsgt s biztonsgt vd ismereteket,- haladktalanul jelentse a felgyelett ellt pedaggusnak vagy ms alkalmazottnak, ha sajt magt, trsait, az iskola alkalmazottait vagy msokat veszlyeztet llapotot, tevkenysget, illetve balesetet szlelt,

-   ha megsrlt, - amennyiben ezt llapota lehetv teszi – haladktalanul jelentse.

2) Az intzmny terletn s az iskolai rendezvnyeken minden tanulnak be kell tartania a tzvdelmi s munkavdelmi elrsokat.

3) Az iskolban, iskolai rendezvnyen, osztlykirndulsokon tilos a dohnyzs, a szeszesital s egyb kbt hats szerek fogyasztsa. 

4) Az iskola kapujn bell kerkprozni, motorozni tilos. A tanulk gpkocsival az iskola udvarn nem parkolhatnak.

5) Az iskolban s iskolai rendezvnyen tilos minden olyan tevkenysg, amely msokat veszlyeztet.

VI. A tanulk jogai s ktelessgei

1. A tanulk jogai:

a) Joga s ktelessge az iskola szellemisgt kpviselni, magatartsval kpessgeinek kibontakoztatsval annak j hrt regbteni.

b) Joga van megtudni a szaktanrtl s az osztlyfnktl tanulmnyi teljestmnynek s elmenetelnek rtkelst; joga van a kijavtott s leosztlyozott dolgozatt megtekinteni, s az rtkels szempontjait megismerni.

c) Vlaszthat a vlaszthat tantrgyak, foglalkozsok kzl.

d) Rszt vehet a dikkrk, mvszeti krk, a sportkr, szakosztlyok munkjban, foglalkozsain.

e) Tagja lehet iskoln kvli szervezeteknek.

f) Vlaszt s vlaszthat lehet a dikkpviseletbe.

g) A diknkormnyzathoz, az iskolaszkhez fordulhat rdekkpviseletrt.

h) Joga van 11. osztlytl kezdve emelt szint rettsgi vizsgra felkszt rra jelentkezni.

i) Joga van megyei, terleti s orszgos tanulmnyi versenyeken a szaktanr egyetrt javaslatval rszt venni.

j) A tanulnak joga van panasszal lni az osztlyfnknl, ill. az igazgatsgnl, ha gy rzi, hogy jogainak gyakorlsban akadlyozzk.

k) A tanul az orszgos versenyek I. forduljban a verseny napjt, a II. fordulban 3 tantsi napot fordthat felkszlsre, a dntbe jutott tanulk rszre az igazgat engedlyezhet 5 tantsi nap felkszlsi idt. A felkszls munkarendjt a tanulnak a szaktanrral egyeztetnie kell. Egyb versenyeknl igazgati utasts szerint kaphatnak a tanulk tantsi idben felkszlsi idt.

l) A tanul az elrehozott rettsgi vizsgra jelentkez tanulk csak a vizsga napjra kapnak az iskolaltogats all felmentst.

m) Joga van az iskola ltal meghirdetett tanulszobai, szakkri, sportkri foglalkozsokra jelentkezni, s azokon rszt venni. Ezen foglalkozsok minden tanv szeptember 15. utn kezddnek, amennyiben a csoportok a tanuli ltszma s az iskola rakerete ezt lehetv teszi.

 2. A tanulk ktelessgei:

a)      Pontosan kell megjelennie, s rszt kell vennie a ktelez, valamint az ltala vlasztott vlaszthat foglalkozsokon. Kssnek minsl minden olyan eset, amikor a tanul a becsengets utn rkezik az rra.

b)      Eleget kell tennie - rendszeres munkval, szorgalommal s fegyelmezett magatartssal kpessgeinek megfelelen - tanulmnyi ktelezettsgnek.

c)      Meg kell tartania a tanulmnyi rendet, az iskola szablyzatainak (pl. hzirend) rendelkezseit.

d)      Tiszteletet s megbecslst tanstson neveli, tanrai s diktrsai irnt. Tanrait s diktrsait a napszaknak megfelel kszntssel dvzlje.

e)      Meg kell riznie, illetleg az elrsoknak megfelelen kell kezelnie, hasznlnia a rbzott, vagy az oktats sorn hasznlt eszkzket.

f)        A klcsnzs hatridejnek lejrtakor vissza kell szolgltatnia az iskola tulajdont kpez kiklcsnztt trgyakat, knyveket.

g)      lljon az iskola rendelkezsre a klnbz szereplseken, versenyeken, az azokra trtn felkszt foglalkozsokon.

h)      Minden iskolai s iskoln kvli tevkenysgt gy kell vgeznie, mindenhol s mindenkor gy kell viselkednie, hogy ezzel az iskola j hrnevt vdje, erstse, nvelje.

i)        Az ellenrz knyvet ktelesek a tanulk mindennap maguknl tartani, a kapott osztlyzatokat berni s azokat az egyb tanri bejegyzsekkel egytt a szlkkel alratni.

j)        Az iskolai tzriad tervt - osztlyfnke ismertetse alapjn - ismerje meg, s szksg esetn tanri irnytssal ennek megfelelen cselekedjen!

k)      Ktelessge hetenknti vltssal kt-kt tanulnak a hetesi feladatokat elltnia, amelyek a kvetkezk:

-   ha a terem zrva van, a portrl - a sajt nevre - elhozott kulccsal nyitjk a termet, ellenrzik trtnt-e rongls, ha igen haladktalanul jelzik az rt tart szaktanrnak, majd visszaviszik a portra a kulcsot.

-   az rakzi sznetekben szellztessk a tantermeket, letiszttjk a tblt.

-   gondoskodnak arrl, hogy a tanrra mindig legyen elegend krta.

-   a tantsi rra rkez szaktanroknak jelentik a hinyzkat.

-   ha a szaktanr a becsengetsrl szmtott 10 percig nem rkezik meg az rra, azt jelentik az igazgathelyettesi irodban.

-   az utols ra eltt a hetes a portrl - a sajt nevre - elhozott kulccsal zrja a termet, miutn bezrja az ablakokat s leoltotta a villanyt, az rt tart tanr felgyelete mellett leadja a kulcsot a portn.

-   ha az osztly ms terembe megy rra, tvozskor a teremben lekapcsolja a vilgtst, s becsukja az ablakot.

l)        A tanrn kvli foglalkozsokon val rszvtel egsz tanvben ktelez annak a tanulnak, akinek a jelentkezst elfogadtk.

VII. A tanul tvolmaradsnak, mulasztsnak, kssnek igazolsa

1)             Ha a tanul a tantsi rrl tvol marad, mulasztst az osztlyfnknl – az osztlyfnk tvollte esetn az igazgatnl vagy az igazgathelyettesnl – kell a Hzirendben foglaltak szerint igazolnia. A mulasztst igazoltnak kell tekinteni a kvetkez esetekben:

a)      ha a tanul a tvolmaradsra elzetesen engedlyt kapott, ha beteg volt s ezt az orvos igazolta s a szl alrta, ha hatsgi intzkeds miatt maradt tvol, illetve ha elre nem lthat esemnyek (idjrsi, kzlekedsi) akadlyoztattk.

b)     hinyozni az osztlyfnk engedlyvel illetve a szl elzetes krelme alapjn kapott engedllyel lehet. Ily mdon egy tanvben legfeljebb hrom-hrom nap igazolhat.

c)     A hrom napnl hosszabb csaldi indok vagy sportcl tvolmaradsra az igazgat adhat engedlyt az osztlyfnk megkrdezse s tmogatsa alapjn.

2)             Az igazolst az osztlyfnknek legksbb a hinyzs utols napjt kvet osztlyfnki rn kell bemutatni. Ha a tanul az igazols bemutatsra rendelkezsre ll idn bell ismtelten mulaszt, s emiatt az igazols bemutatsra nincsen lehetsge, akkor az elz igazols bemutatst az rkezs napjn kell megtennie. Ennek elmaradsa esetn a hinyzs igazolatlannak minsl.

3)             Orvosi igazols vagy hivatalos igazols hinyban a szl utlag akkor krheti, hogy a tanul tvolmaradst az intzmny tekintse igazoltnak, ha a tvolmarads vratlan, elre nem lthat okbl trtnt. A krelmet – megfelel indoklssal – az intzmny igazgatjnak lehet rsban benyjtani, a tanul hinyzsnak els napjtl szmtott 5 tantsi napon bell.

4)             A mulaszts igazolsnak elbrlsakor az iskola – indoklssal elltott, a jogorvoslati joggal kapcsolatos tjkoztatst is tartalmaz – hatrozatba foglalja, ha a tanul mulasztst igazolatlannak tekinti. A mulaszts a kvetkez esetekben igazolatlan:

a)     ha az igazols bemutatsra meghatrozott hatrid lejrt;

b)     ha a tanul ltal bemutatott igazols nem felel meg a hzirendben meghatrozott feltteleknek, ezrt azt az osztlyfnk kezdemnyezsre az intzmny nem fogadja el;

c)     ha a tvolmarads utlagos igazolsra irnyul szli krelmet az intzmny elutastja.

5)             A tankteles tanul els igazolatlan mulasztsakor az osztlyfnk kteles a szlt rtesteni, illetve ha a nem tankteles tanul igazolatlan mulasztsa a 10 rt elri.

6)             A tanr az rra ksve rkezket beengedi, a naplba a kss tnyt bejegyzi. A ksst az osztlyfnknl igazolni kell! A ksst a tvolmarads igazolsra meghatrozott mdon, az ott meghatrozott hatridk betartsval kell igazolni.

7)             Ha a tanul a tantsi rrl ksik, a kssek idejt ssze kell adni. Az gy sszegzett id alapjn megllaptott 45 perc kss igazolt vagy igazolatlan tanrnak minsl.

-  1 igazolatlan ra osztlyfnki figyelmeztets;

-  3 igazolatlan ra osztlyfnki ints;

-  5 igazolatlan ra osztlyfnki megrovs;

-  7 igazolatlan ra igazgati ints;

-  tovbbi igazolatlan ra (29 rig) egyni elbrls szerinti fegyelmi kvetkezmnyekkel jr.

8)             Az a tanul, akinek igazolt s igazolatlan mulasztsa a 250 rt meghaladja, vagy egy adott tantrgybl a tantsi rk harminc szzalkt meghaladja, a tanv vgn nem osztlyozhat. A neveltestlet indokolt esetben, az osztlyfnk s a szaktanr javaslata alapjn engedlyezheti, hogy a tanul osztlyoz vizsgt tegyen. A neveltestlet hozzjrulsnak felttele, hogy a harminc szzalkos hinyzs utni tantsi rkon is a tanul aktvan mkdjn kzre.

9)             200 ra hinyzs utn, valamint egy trgybl tz szzalkos hinyzsnl az osztlyfnk levlben rtesti a szlt.

10)         Annak a nem tankteles tanulnak, akinek az igazolatlan mulasztsa a 30 rt tlhaladja, a tanuli jogviszonya megsznik.

11)         Ha a tankteles tanul 10 rnl tbbet mulaszt igazolatlanul, errl az igazgatsgon keresztl az osztlyfnk rtesti a tanul szljt s a lakhelye szerinti illetkes jegyzt.

12)         Ha az iskola rtestse eredmnytelen maradt, s a tanul ismtelten igazolatlanul mulaszt, az iskola a gyermekjlti szolglat kzremkdst ignybe vve megkeresi a tanul szljt.

VIII. A tantrgyvlasztssal s annak mdostsval, a tanrn kvli foglalkozsokra val jelentkezssel sszefgg eljrsi krdsek

1)             A tanul minden v prilis 30-ig krheti felvtelt az iskola pedaggiai programjban s helyi tantervben meghatrozott emelt szint rettsgi vizsgra trtn felksztsre, szinten tart idegen nyelvi foglalkozsokra. A krelmet rsban kell benyjtani, amelyet a tanul szljnek is al kell rnia. A jelentkez s a szl a krelemmel egyidejleg nyilatkozik arrl, hogy tudomsul veszi a foglalkozsra val felvtel jogkvetkezmnyeit.

2)             Ha a tanul krelme az emelt szint kpzsre nem teljesthet, a csoportba sorolsrl az intzmny a szlvel, a tanulval trtn egyeztets utn dnt

3)             A tanul minden v mjus 20-ig rsban jelentheti be, ha a kvetkez tanvben nem kvn rszt venni a vlaszthat tanrai foglalkozson. A bejelentst a szlnek is al kell rnia.

4)             A prhuzamos osztlyba, csoportba trtn tvtel irnti krelem esetn a vlaszthat foglalkozsokra val felvtel szablyait kell megfelelen alkalmazni azzal az eltrssel, hogy prhuzamos csoportba vagy osztlyba trtn tvtel a tanv megkezdse utn csak klns mltnylst rdeml esetben engedlyezhet.


IX. Tanknyvkedvezmnyek, tanknyvtmogats rendje

1)             A tartsan beteg, sajtos nevelsi igny, hrom- vagy tbbgyermekes csaldban l, egyedlll szl ltal nevelt, a nagykorknt sajt jogn csaldi ptlkra jogosult tovbb a rendszeres gyermekvdelmi tmogatsban rszesl tanulk ingyenes tanknyvelltst az intzmny biztostja.

2)             Az ingyenes tanknyvellts keretben kapott tanknyveket iskolavltoztats esetn a tanulnak le kell adnia az iskolai knyvtrnak:

a)     ha tanuli jogviszonya iskolavltssal megsznik, a jogviszony megsznsekor,

b)   ha ingyenes tanknyvelltsra val jogosultsga megsznik, a jogosultsg megsznst kvet 15 napon bell.

3)             A kvetkez tanvre vonatkoz ingyenes tanknyvelltst az elz tanvben, 7-8 s 9–11. vfolyamos tanulk esetn november 15-ig, a 9. vfolyamra felvett tanulk esetn a beiratkozssal egyidejleg, legksbb jnius 30-ig kell ignyelni. Ezt kveten az iskola csak akkor fogad el ignylst, ha a tanul ignyjogosultsga az ignybejelentsre meghatrozott idpont utn keletkezett, belertve ebbe az iskolavltst is.

4)             Az iskola knyvtrfejlesztsre, ezen bell tarts tanknyvek s oktatsi segdanyagok vsrlsra fordt minden normatv jogcmen kapott tanknyvtmogatst, amit nem hasznl fel az ingyenes tanknyvellts biztostsra. Az gy beszerzett tanknyveket az intzmny minden tanulja a szoksos klcsnzsi idvel klcsnzheti az iskola knyvtrbl. A neveltestlet tanknyvtmogats rendjt ettl eltren is meghatrozhatja, ebben az esetben december 15-ig hozhatja meg az adott tanvre vonatkoz dntst, amirl az intzmny a szlket rsban rtesti.


X. A tanulk vlemnynyilvntsnak, rendszeres tjkoztatsnak rendje s formja

1)                 A tanulk rdekeinek kpviselete rdekben az iskolban diknkormnyzat - Iskolai Dikbizottsg - mkdik, amelyet a tanulk maguk vlasztanak, s amelynek mkdst dikmozgalmat segt tanr segti.

2)                 A diknkormnyzat sajt szervezeti s mkdsi szablyzat alapjn mkdik, amelyet a tanulifjsg fogad el.

3)                 A diknkormnyzatnak egyetrtsi s vlemnyezsi joga van a tanulifjsg nagyobb kzssgt rint dntsek meghozatalnl.

4)                 A tanulkzssgek dntsi jogkrt gyakorolnak – a neveltestlet vlemnynek meghallgatsval – sajt kzssgi letk tervezsben, szervezsben, valamint tisztsgviselik megvlasztsban, s jogosultak kpviseltetni magukat a diknkormnyzatban. (Gyermekjogi Egyezmny 15. cikk. 2.)

5)                 A diknkormnyzat – a neveltestlet vlemnynek kikrsvel – dnt sajt mkdsrl, a diknkormnyzat mkdshez biztostott eszkzk felhasznlsrl, hatskrei gyakorlsrl, egy tants nlkli munkanap programjrl, az iskolai diknkormnyzat tjkoztatsi rendszernek ltrehozsrl s mkdtetsrl, valamint a tjkoztatsi rendszer (iskolajsg, iskolardi, stb.) szerkesztsge tanuli vezetjnek, munkatrsainak megbzsrl. (Gyermekjogi Egyezmny 15. cikk. 3.)

6)                 A DK joga van rendezvnyein az iskola technikai eszkzeit s helysgeit tanri felgyelettel felhasznlni.

7)                 A tanulifjsg nagyobb kzssgnek minslnek az osztlykzssgek s az ezekbl kialakult, nluk nagyobb csoportok, kzssgek.

8)                 Azokban az gyekben, amelyekben a diknkormnyzat vlemnynek kikrse ktelez, illetleg amelyekben a diknkormnyzat egyetrtsi jogot gyakorol, a diknkormnyzat kpviseljt a neveltestlet rtekezletre meg kell hvni.

9)                 Az iskolban vente egy alkalommal dikkzgylst kell szervezni a diknkormnyzat mkdsnek s a tanuli jogok rvnyeslsnek ttekintse cljbl.

10)             A dikkzgyls sszehvst a diknkormnyzat vezetje kezdemnyezi.

11)             A dikkzgyls kldttkzgylsknt is megszervezhet.

12)             A dikkzgylsen a diknkormnyzat vezetje s az iskola igazgatja beszmol az elz dikkzgyls ta eltelt idszak munkjrl, a tanulk az iskola lett rint gyekben krdseket intzhetnek a diknkormnyzat, illetve az iskola vezetshez.

XI. Magatartsi szablyok, elvrsok

1)      Ha a tanul tantsi rra val felkszlse figyelembe vehet, vagy elfogadhat akadlyba tkztt, akkor azt az ra elejn a tanteremben jelentenie kell az rt tart tanrnak.

2)      A tanrkhoz szksges felszerelseken kvl ms trgyakat csak tanri engedllyel s sajt felelssgkre hozhatnak a tanulk az iskolba, amennyiben az veszlytelen s a tanrt nem zavarja.

3)      Az rakzi sznetekben a tanulk a tantermekben elhelyezett televzis kszlkeket nem hasznlhatjk.

4)      A terembl val tvozskor a padokat resen s tisztn kell hagyni.

5)      Az egyes rkrl felmentett tanulk az igazgatsg ltal kijellt helyen tartzkodhatnak. A testnevels all felmentett tanulknak a testnevelsrn kell tartzkodniuk.

6)      Az iskola munkahely; a dikok megjelense ennek megfelel legyen, tiszta, rendes, a divat szlssgeit, a feltnst kerl! A szlssges, extravagns, hinyos ruhzat viselse nem megengedett, a piercing s a tlzott kszerhasznlat viselse tilos.

7)      Tanvnyit s tanvzr nneplyeken, szalagavat nneplyen, ballagson, szbeli s rsbeli rettsgi vizsgn s minden egyb olyan rendezvnyen, ahol a neveltestlet ezt elrja, a lnyoknak fehr blzban, stt aljban, a fiknak stt nadrgban (nem farmerben), fehr ingben, nyakkendben (lehetleg ltnyben) kell megjelennik.

8)      A gimnzium tanulinak felmen rendszerben az iskola jelvnyt brzol slban, illetve nyakkendben kell megjelenni az nnepsgeken.

9)      Tanulink az iskola tantermeit tantsi id utn csak igazgati engedllyel s tanri felgyelettel vehetik ignybe.

10)  A mobiltelefont a tantsi rn ki kell kapcsolni! A szably be nem tartsa szaktanri figyelmeztetst von maga utn.

11)  rn rggumizni tilos!

XII. A tanulk jutalmazsnak elvei s formi

1)      A tanulk kiemelked tanulmnyi s kzssgi munkjuk elismerseknt, valamint ngyves kiemelked teljestmnykrt a tanv vgn knyvjutalomban rszeslnek.

2)      Az egyes tantrgyakban elrt kiemelked eredmnyrt flvkor s v vgn tantrgyi dicsretben rszeslhetnek a tanulk, amelyet a bizonytvnyba, illetve flvkor az ellenrz knyvbe az osztlyfnk bejegyez.

3)      Az a tanul, aki minden tantrgyban kiemelked eredmnyt rt el (minden osztlyzata jeles), plds magatarts s szorgalm, flvkor, illetve v vgn tantestleti (ltalnos) dicsretben rszeslhet, amelyet a bizonytvnyba, illetve flvkor az ellenrz knyvbe az osztlyfnk bejegyez. Amennyiben a kszsgtrgyak valamelyikbl osztlyzata jelesnl gyengbb, a dicsret egyni elbrls alapjn adhat.

4)      Tanv kzben, illetve a nyri sznetben vgzett kiemelked kulturlis, sport s egyb, az iskola hrnevt regbt tevkenysgrt, valamint az egyes szaktrgyakban mutatott kiemelked vkzi eredmnyekrt (kiselads, kutatmunka, tantrgyi verseny, stb.) a tanul szaktanri, vagy osztlyfnki, vagy igazgati dicsretben rszeslhet.

5)      Az osztlyfnkk javaslatra a Radnti Oktatsi Alaptvny ltal ltrehozott Radnti Djban a Kuratrium dntse alapjn minden tanvben hrom tanul rszesl.

6)      Minden tanvben az osztlyfnk javaslatra a Bnkti Alaptvny djt a Kuratrium dntse alapjn egy 11. osztlyos fi tanul kaphatja.

7)      Minden tanvben plyzhatnak az iskola tanuli a Visy Alaptvny djra. A djat a Kuratrium dntse alapjn egy tanul kaphatja meg. 

XIII. A fegyelmez intzkedsek s bntetsek formi, alkalmazsnak elvei

1)             Ha a tanul a jogszablyban, az intzmny pedaggiai programjban, hzirendjben vagy szervezeti s mkdsi szablyzatban meghatrozott ktelessgt vtkesen megszegi, vele szemben a ktelessgszegs slyossgtl fggen fegyelmi bntets alkalmazhat.

2)             A fegyelmi bntetsek alkalmazsnak clja az iskolakzssg vdelme s az intzmny pedaggiai programjnak megvalstsa rdekben a tanulk vtkes ktelezettsgszegseinek megelzse.

3)             A fegyelmi bntetseket a fokozatossg s az arnyossg elve alapjn, a megelzs pedaggiai eszkzeknt kell alkalmazni.

4)             A fegyelmi bntetsek formit s a fegyelmi eljrs szablyait a 30/2004. (X.28) OM rendelettel mdostott, nevelsi-oktatsi intzmnyek mkdsrl szl 11/1994. (VI. 8.) MKM rendelet szablyozza. A tanul fegyelmi gyben a neveltestlet dnt.

5)             A tanulval szemben alkalmazhat fegyelmi bntetsek a kvetkezk:

a)        szaktanri figyelmeztets;

b)        osztlyfnki figyelmeztets, ints, megrovs;

c)        igazgati figyelmeztets, ints, megrovs;

d)        Igazgati szigor megrovs;

e)        thelyezs msik iskolba.

6)          Szaktanri figyelmeztetst a foglalkozst tart pedaggus akkor alkalmazhat, ha

a)     a tanul szndkosan zavarja a foglalkozs rendjt, akadlyozza a nevel-oktat munkt, de a szaktanri figyelmeztets elegend a pedaggiai cl elrshez, vagy

b)     a tanul a szaktanr ltal elrt felszerelst a tanrra mltnyolhat ok nlkl nem hozza magval, vagy a tanrn nem hasznlja.

7)             Osztlyfnki figyelmeztets akkor alkalmazhat, ha

a)     a tanul vtkes ktelessgszegse az iskolakzssget vagy az intzmny pedaggiai programjnak megvalstst nagyobb mrtkben srti, vagy veszlyezteti, de az osztlyfnki figyelmeztets elegend a pedaggiai cl elrshez, vagy

b)     a tanul kisebb – szaktanri figyelmeztetsre okot ad – ktelessgszegse a tanv folyamn tbbszr megismtldik, s emiatt ms fegyelmi bntets alkalmazsra mg nem kerlt sor.

c)     mr az els alkalommal osztlyfnki figyelmeztetst kell alkalmazni, ha a tanul 1 rt igazolatlanul mulaszt.

8)             Osztlyfnki ints akkor alkalmazhat, ha

a)     a tanul nagyobb – osztlyfnki figyelmeztetsre okot ad – ktelessgszegse a tanv folyamn megismtldik, vagy

b)     a tanul kisebb ktelessgszegse a tanv folyamn tbbszr megismtldik az utn, hogy ugyanennek a ktelessgnek ismtld megszegse miatt osztlyfnki figyelmeztetst kapott, vagy

c)     a tanulnak hrom igazolatlan rja van.

9)             Osztlyfnki megrovs akkor alkalmazhat, ha

a)     a tanul nagyobb ktelessgszegse a tanv folyamn tbbszr megismtldik, vagy

b)     a tanul kisebb ktelessgszegse a tanv folyamn jra megismtldik az utn, hogy ugyanennek a ktelessgnek ismtld megszegse miatt osztlyfnki intst kapott, vagy

c)     a tanulnak t igazolatlan rja van.

10)         Igazgati figyelmeztets akkor alkalmazhat, ha

a)     osztlyfnki fegyelmez intzkeds alkalmazstl eredmny mr nem vrhat, de a ktelessgszegs slyossga fegyelmi eljrs megindtst nem indokolja,

b)     a tanul ktelessgszegse a tanv folyamn jra megismtldik az utn, hogy ugyanennek a ktelessgnek ismtld megszegse miatt osztlyfnki megrovst kapott.

11)         Igazgati ints akkor alkalmazhat, ha

a)     fennllnak az igazgati figyelmeztets alkalmazsnak felttelei, de a tanv folyamn a tanul ms ktelessgszegse miatt mr kapott igazgati figyelmeztetst,

b)     a tanul ktelessgszegse a tanv folyamn jra megismtldik, miutn emiatt igazgati figyelmeztetst kapott, vagy

c)     a tanulnak ht igazolatlan rja van.

12)    Igazgati megrovs akkor alkalmazhat, ha

a) fennllnak az igazgati ints alkalmazsnak felttelei, de a tanv folyamn a tanul ms ktelessgszegse miatt mr kapott igazgati intst,

b) a tanul ktelessgszegse a tanv folyamn jra megismtldik, miutn emiatt igazgati intst kapott.

13) Igazgati szigor megrovs alkalmazhat akkor, ha

a) a tanul ktelessgszegse a tanv folyamn jra megismtldik, miutn emiatt igazgati intst kapott, vagy

b) mr az els alkalommal igazgati figyelmeztetst vagy slyosabb fegyelmez intzkedst kell alkalmazni, ha a tanul az iskolban vagy iskolai rendezvnyen szndkosan krt okoz.

14) Az alkalmazott fegyelmi bntetseket be kell rni a tanul ellenrzjbe s az osztlynapl megjegyzs rovatba. A tanulnak az ellenrzt a szlvel 8 napon bell al kell ratnia, ellenkez esetben az iskola a fegyelmez intzkeds alkalmazsrl a szlt levlben rtesti.

15) Az eltilts az adott iskolban a tanv folytatstl, a kizrs az iskolbl fegyelmi bntetsek esetn a 30/2004. (X.28) OM rendelettel mdostott 11/1994. (VI.8.) MKM rendeletet kell alkalmazni.

XIV. A trtsi dj, tandj befizetsre, visszafizetsre vonatkoz rendelkezsek

1) tkezni csak az tkezsi trtsi dj megfizetst kveten lehet.

2) Amennyiben a szl, vagy a tanul az Intzmnyben kihirdetett befizetsi napon nem fizeti be az tkezsi trtsi djat, az tkezsi adag megrendelst az Intzmny a befizetsi idszak kezdettl mindaddig sznetelteti, amg az tkezsi idszak htralev tkezsi napjaira szmtott trtsi dj befizetsre nem kerl. Utlagos befizetsre az Intzmny Vezetje ltal elre megjellt ptbefizetsi napon van lehetsg. Ennek elmulasztsa esetn az adott befizetsi idszakban a gyermek (tanul) tkezsi elltsra nem jogosult.

3) Az Intzmny az igny alapjn megllaptott trtsi djat trgyhra vonatkozan a trgyht megelz h 20-25-e kztt, az Intzmny Vezetje ltal megllaptott nap(ok)on szedi be.


Az Iskolaszk, a Diknkormnyzat s a Szli Munkakzssg a jogszablyokban meghatrozott krdsekben a hzirend elfogadsakor egyetrtst adta.

  
Hatlybalps

Ez a Hzirend az intzmny fenntartjnak jvhagysval vlik rvnyess, ezzel egyidejleg az intzmny 2004. december 13-n elfogadott Hzirendje hatlyt veszti.


Szeged, 2006. prilis 24.

      
Gl Bla
igazgat


 
...Fontos hrek

Vakci!

 

 
...Pontos id
 
...Naptr
2025. Februr
HKSCPSV
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
01
02
<<   >>
 
...Megjelents

Oldalunk

FireFox 3 bngszre

s 1024x768-as felbontsra

van optimalizlva.

 

 
 

&#10024; Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott &#8211; ismerd meg a &#8222;Megóvlak&#8221; címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal